V médiích

ekzem

„Neškrábej si to“

Věta, kterou důvěrně znají všichni, které kdy potrápil atopický ekzém. Jak ho rozpoznáte od neškodných „kopřivek“, proč se pravidelně zhoršuje s příchodem podzimu – a co může ulevit?

Stáhnout článek v PDF

BachovkyRodinaDnes2

Kouzlo skryté v kapce

Slyšeli jste už o Bachových květových esencích? Vysvětlíme, k čemu jsou a jak účinkují. (Rodina Dnes - páteční příloha MF Dnes, seriál o alternativní medicíně, 11/2015)

Stáhnout článek v PDF

překyselení

„Překyselení“ – mýtus nebo realita?

„Překyselení neexistuje,“ říká mnoho lékařů, „překyselení je hlavní příčinou všech civilizačních chorob,“ tvrdí někteří terapeuti alternativní medicíny, „bez odkyselení nezhubnete,“ ujišťují výrobci produktů na odkyselení. Takže jak to vlastně je? (Nová Regena, 11/2014)

Stáhnout článek v PDF

náhled článku

Nežijte kysele, a už vůbec ne během těhotenství

Často zmiňovanou civilizační chorobou je dnes "překyselení" organizmu. Může za celulitidu i hemeroidy, stojí za depresí i chronickou únavou. Více nám o něm řekla celostní terapeutka Monika Nyklíčková: (Rodiče, 9/2014)

Stáhnout článek v PDF

media-bachovky

Bachovy květové esence

BACHOVY KVĚTOVÉ ESENCE (dále jen BE) tvoří soubor 38 květových extraktů, které objevil kolem roku 1930 anglický lékař Dr. Edward Bach. Jejich hlavním úkolem je harmonizovat emoce a psychiku – tím nás stabilizují, pomáhají také nastartovat samoléčící síly organismu a urychlují uzdravování a rekonvalescenci. (Nová Regena, 12/2013 - 1/2014)

Stáhnout článek v PDF

matka s miminkem

Poporodní trauma: Problém, který (ne)existuje

V poslední době často slýcháme o tzv. poporodním traumatu. Týká se žen, které během svého porodu projdou traumatizující zkušeností, která negativně ovlivní jejich vnímání příchodu dítěte na svět, ale často i zpochybní jejich pocit vlastní mateřské kompetence. (Rodiče 10/2013)

Stáhnout článek v PDF

media-terapie-traumatu

Trauma nemusí být doživotní handicap!

Tvrdí, že nikomu nepomáhá. Věří, že tělo má vrozenou schopnost pomoci si samo. Při práci pomocí Somatic Experiencing® (SE) jsem hlavně průvodce, říká praktička SE Monika Nyklíčková. (Osobní rozvoj, 9/2013)

Stáhnout článek v PDF

media-jak-zvladat-stres

Jak na stres? Zkuste to alternativně!

Víte moc dobře, že byste měla méně pracovat a více odpočívat. Také ale víte, že na to nemáte dost času ani vůle. Tak co vyzkoušet některý z těchto čtyř zázraků přírodní medicíny? (Marie Claire, 5/2013)

Stáhnout článek v PDF