O mně

monika

Moje cesta k holistické medicíně začala standardně přes vlastní zdravotní problémy. V roce 2002 jsem prošla těžkým syndromem vyhoření spojeným s úplným fyzickým a psychickým zhroucením. Rok jsem se dávala dohromady klasickou medicínou. Pak už jsem byla podle jejích kritérií zdravá. Můj stav mě ale nadšením nenaplňoval. Rádobychlácholivé věty odborníků „buďte ráda, že jste relativně fit, někteří po tom, čím jste prošla, skončí v invalidním důchodu“ už vůbec ne. Necítila jsem se zdravá ani plná energie. Životem jsem našlapovala jak po minovém poli. Aby se „to“ hlavně proboha nevrátilo. Naštěstí jsem tvrdohlavá. Po tatínkovi. Odmítla jsem se spokojit s tím, že můžu být ráda blablabla. Umínila si, že tohle nebude moje konečná. „Prognózám“ navzdory.

Začala jsem pátrat na vlastní pěst. V oborech, kterým se v Čechách říká alternativní medicína. Nebylo to za týden, ale můj stav se začal postupně zlepšovat.  Cítím se už mnoho let po všech stránkách zdravá. Naučila jsem se vnímat a poslouchat svoje tělo. Vím, co mi dělá a nedělá dobře. Vlastní pozitivní zkušenosti a výsledky mě postupně nasměrovaly, abych je sdílela a předávala dál lidem, které svojí prací doprovázím.

Můj přístup

a práci nejlépe vystihuje rčení obyvatel ostrova Bali. „Nemáme žádné umění, všechno děláme nejlépe, jak umíme“. Vždy udělám to nejlepší, co v danou chvíli lze.

Naše tělo má obrovské samoléčivé schopnosti. Ty můžou začít pracovat, jakmile k tomu mají vhodné podmínky. Při sezeních takové podmínky vytvářím. Ráda používám jemné neinvazivní techniky, které podporují fyziologické procesy těla a přinášejí trvalé výsledky.

Umím toho hodně. Ale nemyslím si, že všechno vím a všechno znám. Pokud váš stav vyžaduje něco, co nenabízím, nebo je zapotřebí spolupráce více odborníků, „síťuji“ s dalšími ověřenými kolegy. Stále se vzdělávám.  V posledních letech převážně v zahraničí.

Dlouhodobě také spolupracuji s kvalitními medicínskými odborníky. Často jsem první, kdo řekne dotyčné/mu, že bez těch a těch vyšetření, odběrů a/nebo lékářské zprávy ho do své „péče“ nevezmu.

Vzdělání a praxe

Délka praxe:  19 let

  • holistická terapeutka a masérka
  • certifikovaná praktička Somatic Experiencing® (prevence a práce s traumatem podle Dr. Petera Levina)
  • absolventka mezinárodního certifikovaného vzdělání v Bachových květových esencích BIEP 1-3
  • registrovaná praktička Nadace Dr. Edwarda Bacha v Anglii (BFRP)
  • poradkyně pro biochemii Dr. Schüßlera pod rakouskou GBA (Společnost pro biochemii Dr. Schüßlera a diagnostiku z obličeje)

Vzdělání a praxe