Reference

foto Pavla Fialová

Jsem letitou klientkou Moniky Nyklíčkové a její služby mohu vřele doporučit. Je vždy milá, vstřícná, nelituje času ani námahy. Díky ní se můj obzor rozšířil o metodu odkyselení organismu, základy makrobiotiky a cvičení čchikung. Bachova Krizová esence a výrobky na odkyselení nesmí u nás doma chybět. Troufám si říci, že s jejím přispěním se mi podařilo otěhotnět a pokud by mi péče o mé dva chlapečky zabírala méně času, ráda bych si zase dopřála svoji oblíbenou zásaditou detoxikační masáž celého těla.

Pavla Fialová, obchodní referentka na RD, pavk@seznam.cz
zbyšek nádeník foto

Na Monice oceňuji její schopnost najít míru mezi pomáháním a vlastní zodpovědností. Nesnaží se vám totiž zachránit život, pokud s ním vy sami nechcete něco dělat. Když však z vaší strany vzejde chuť něco změnit, velmi citlivě a zodpovědně vás na této cestě provází. Po naší roční vzájemné spolupráci (chodím převážně na shiatsu) mohu říct, že jsem daleko vnímavější sám k sobě, což se velmi pozitivně přenáší do mého každodenního života.

Zbyšek Nádeník, webdesigner a webový konzultant, zbysek.nadenik@gmail.com
foto S. Bagarová

Panické ataky…problém, který mě k Monice před více než třemi lety přivedl, a který jsem díky ní a „bachovkám“ vyřešila. Monika miluje to, co dělá, rozumí tomu, co dělá a co bych velmi zdůraznila je, že se neustále vzdělává v tom, co dělá. Přesvědčila mě svou precizností, profesionalitou a vstřícností. Baví mě a věřím jí.

Simona Bagarová, manažerka, simona.bagarova@seznam.cz
R. Černá foto

Jsem fyzioterapeutka, tedy Západem vzdělaná a s mnohými předsudky. Všechno začalo jako „poslední možnost ze zoufalství“ kvůli nevolnostem, které mě trápily od prvních dní těhotenství. Překvapení nebo otevření omezené mysli, říkejte tomu, jak chcete, které se po setkáních s Monikou, dostavilo velice brzy, bylo ohromné. Byla prvním člověkem, který mi ukázal trochu jinou cestu k hledání řešení mých obtíží. Většina z nás je zvyklá na zásah lékaře, (jak snadné je splnit příkaz „spolkněte prášek“ a vyslechnout ono očekávané „po něm Vám bude lépe“, ale já nejsem ten typ, jsem věčný pochybovač a běžný postup lékař-prášek-nic-další lékař-vitamín-nic-to musíte vydržet, to je normální-…, není nic pro mě). Zkrátka, ať jde o shiatsu, Bachovy esence, odkyselování, nebo jiné, všude je společným činitelem Monika a její práce. Její přístup je zcela „abnormální“, pozitivní, vždy vstřícný, milý a hlavně efektivní. Díky ní je mi na světě mnohem lépe, a mé dceři také :-). Moje reference je tedy absolutně pozitivní a doporučující všem podobným „omezencům“ jako jsem byla já.

Bc. Radka Černá, fyzioterapeutka na MD, radka.cerna@volny.cz
helena

Moniko, myslím, že kdybych pravidelně nechodila k vám na shiasu masáže, možná bych měla z průběhu raného dětství svých dětí, kdy jsem zároveň dost pracovala, vážné a třeba i nevratné zdravotní problémy, hlavně se zády. Připadala jsem si tehdy před 3 lety jako auto jedoucí k vám pravidelně do opravy. Váš pohled na stravování a detoxikaci mě také zásadně (i zásaditě) ovlivnil. Zůstávám laik, ale odkyselování koupelemi, přírodní směs minerálů od Jentschury, Rescue směs Bachových kapek i Schüßlerovy soli se staly hlavní součástí našich rodinných léčebných a preventivních opatření, k tomu i snaha postupně pomalu měnit některé návyky a zlozvyky. Díky za péči a inspiraci!

Helena Šantavá, grafička na MD, santhelena@volny.cz
filip

Monika ovládá několik zajímavých metod najednou. Při kraniosakrální terapii se jí výtečně daří uvolnit mi tělo i mysl. Při rozhovorech před a po terapii se zároveň dozvídám řadu užitečných informací ohledně svého zdravotního stavu, lifestylová doporučení, a další. Při darkfield analýze krve jsem se dozvěděl další užitečné informace a vše to do sebe zapadá. Díky Moniko.

Filip Říha, spolumajitel firmy Freshbedýnky, filip@freshbedynky.cz
míša

U Moniky jsem byla poprvé před cca. 2 roky, když mi hrozilo vyvolání porodu a od té doby nepřestávám žasnout nad kvalitou její práce a úžasnými výsledky. Vše, co dělá, je precizní, ale zároveň velmi lidské a jemné. Obdivuji se jejím širokým znalostem a při práci se mnou má vždy mou plnou důvěru. V nedávné době mi například připravila Bachovy esence tak, že projekt, o kterém jsem několik let jen snila a nebyla schopna jej zrealizovat, jsem během jednoho měsíce odstartovala a s velkým nadšením jej dál rozvíjím. Ďekuji Moniko!

Michaela Broster, projektová manažerka na MD, misa@theartofliving.cz
ondřej

K paní Nyklíčkové jsem původně chtěl chodit na shiatsu, které mi doporučil můj lékař, po krátké době jsme ho nahradili kraniosakrální terapií, postupně přidali Somatic Experiencing a Bachovy esence a u nich zůstáváme dodnes. Zaujala mě ochota, vstřícnost a možnost vyzkoušet jiné než „klasické“ metody řešení situací souvisejících s mým zdravotním stavem. Také širší spektrum nabízených činností a poskytování dostupných informací k jednotlivým metodám nenásilnou formou. Za sebe mohu po delší době pomoci a skutečné podpory její práci všem jedině doporučit.

Ondřej Šroller, úředník, Ondrej.Sroller@seznam.cz
person

K Monice jsem se dostala před několika lety na doporučení kolegyně, byla jsem tehdy velmi pracovně vytížená, s bolestmi zad, stupňujícími se bolestmi kolen a celkovou únavou.  Ve stejné době dostala moje maminka totální endoprotézu kolena z důvodu pokročilé artrózy. Uvědomila jsem si, že pokud nezačnu své zdravotní problémy řešit, dopadnu nejspíš stejně. Alternativní způsoby léčby mě vždy zajímaly, a proto jsme byla na shiatsu, které jsem neznala, zvědavá. Na doporučení Moniky jsem zároveň začala odkyselovat. Po několika měsících jsem s překvapením zjistila, že bolesti kolen jsou pryč a dokonce letité problémy s čepy na mandlích se výrazně zlepšili. Nevím, která z metod mi nejvíc pomohla, ale nejoblíbenější je určitě shiatsu a solná masáž, kterou ráda v zimě vyměním za bylinné pečetě. Sezení u Moniky, které není jen pouhou masáží, ale i příjemným posezením a popovídáním si, se stalo příjemnou součástí mého života. Po příchodu domů si neodpustím poučovat rodinu, jak mají zlepšit svůj životní styl se slovy “ Monika říkala…“ A tak se Monika stala jakýmsi „rodinným  lékařem“, a to dokonce i pro našeho čtyřnohého miláčka, u kterého se nám podařilo odstranit nepříjemné bradavice na sliznicích a stabilizovat onkologické onemocnění. Pravda je, že po letech pravidelného docházení k ní se cítím dlouhodobě mnohem lépe a největší radost mám z toho, že už mě nebolí kolena.

Ivana Kočková, i.kockova@seznam.cz