Schüsslerovy soli a trhání zubů (taky se vám věci v ústech hojí obecně dýl?)

18 .11. 2019

vytržené zuby

Exemplárních příkladů (Schüsslerovských fuck upů), kudy cesta se solemi k úspěchu nevede, mám v zásobě hromady. Soli v tom byly vždy nevinně.

Sůl č. 3 na všechny akutní stavy

I na nejakutnější. Na ty, o kterých si myslíte, že u nich žádné soli nemají šanci cokoli udělat. Zapomeňte (v praxi jsem už viděla ledacos). Vyzkoušejte. Jen je potřeba ji správně nadávkovat.

Sůl č. 3 Ferrum phosphoricum D12 se kromě jiného používá na všechny akutní stavy. Výborná bezprostředně po všech úrazech, operacích i lékařských zákrocích. Trhání osmiček a dalších zubů nevyjímaje. Hodně urychluje fyziologické hojení. Snižuje riziko zánětu, infekce, pooperačních a pozákrokových komplikací (teplota, otoky atd.) Má silný analgetický účinek = výrazně snižuje bolesti. Je prevencí krevních sraženin. Se vzniklými si rychle poradí.

S jedním drobným ale. Musí být správně nadávkovaná. Když ji poddávkujete, v lepším případě nebude fungovat v plném rozsahu. V horším minimálně nebo vůbec. Lidi se pak rozčilují, že soli nefungují. Soli za to nemůžou.

Schüsslerovský fuck up z nedávné doby

Asi před týdnem mě odbourala známá. Trhali jí chirurgicky 2 osmičky najednou. Na běžné věci je už celkem zběhlá uživatelka solí – léčiva. Vyzná se v nich. Ví, že na akutní stavy jsou potřeba vysoké dávky. Ví, že čím akutnější, tím vyšší.

Četla u mě na FB  oblíbenou kazuistiku o trhání osmičky a soli č. 3. Uložila si ji, protože věděla, že ji to do budoucna čeká. Před zákrokem si ji opakovaně prošla.

Probíráme spolu zákrok. Vše se zdá jasné. Jen jí připomenu, že zuby jsou u ní dva (ne jeden). Ať bere kazuistiku jako orientační. A počítá spíš s tím, že bude potřebovat (o něco) větší dávky solí. Velmi pravděpodobně bude soli užívat víc dní, než bude moct snížit dávkování.

Jako všem ostatním před trháním zubů taky to, ať má po ruce analgetika. Kdyby soli nepřinesly 100% požadovaný účinek, ať po nich neváhá sáhnout. Není třeba všechno za každou cenu vydržet. Všichni víme, že zuby umí bolet fest. Ani nám je nemusej trhat. Stačí dlouholetý strach ze zubaře a jeden zanedbaný kaz.

Taky jste „méně předpisový“ zubní klient?

Po 6 dnech od trhání se slyšíme. Probereme běžné věci. Pak dojde na zuby. Ze zkušeností z praxe předpokládám, že v tu dobu už je komplet bez bolesti a dalších větších projevů akutního hojení. Už by se měli začít i lehce zatahovat „krátery“ po vytržených zubech. Sůl č. 3 umí odvést během necelého týdne v tomhle směru obrovský kus práce.

Místo odpovědi vyzvídá, jestli jsem měla mezi zubními klienty i někoho „méně předpisového“ než toho pána z kazuistiky. Zatím žádné prášky na bolest neměla. Sůl č. 3 poctivě jí. Ale přijde jí, že se to nikam neposouvá. Čelist furt bolí. K tomu cítí i uzlinu na krku. Není to sice horký ani nějak nateklý, ale …

Doufala, že se to bude den po dni zlepšovat. Uzavírá hláškou, která mě navzdory snaze ovládnout se láme v pase. „Tak možná to chce jen trpělivost s hojením.“ Láme v pase proto, že je to už 6 dní od zákroku. Nic z toho, co popisuje, by se správně nadávkovanou solí č. 3 z větší části nebo vůbec mít neměla.

Zlomená v pase tuším, kde je zakopaný pes. Ptám se rovnou, jak přesně sůl od okamžiku trhání dávkovala? Po kolika tabletách a kolik dní užívala, než přešla na nižší dávkování?

Když lidi kolem říkají, že to může bolet i xy dnů …

Prý pátek (den zákroku) asi 70tb. Sobota neděle kolem šedesáti. Vždycky se vrhne do pixličky a i když jí přijde, že to žere furt, nějak neubývají (pozn.  – neubývající soli by jí mohly trknout :-)). Pondělí úterý kolem padesáti. V pátek to bolelo samosebou nejvíc. Ale šlo to bez prášků. Od té doby tak nějak míň. Vždycky to chvíli bolelo, chvíli na to zapomněla. Střídala se horní spodní čelist.

K večeru po+út lehce horší. Ráno lepší. Přičítá to mluvení v práci (naše racio si má vždy potřebu hledat vysvětlení). Cítí pokaždé i okolí zákroku a uzlinu. Dnes ráno jí přišlo, že nebylo takové to regenerační zlepšení přes noc. Ale teď poslední asi půlhodinku jí přijde, že zas přichází ty jemné vlny zlepšení. Asi jak furt pojídá ty tablety.

Lidi okolo navíc říkají, že to může bolet i 14 dnů. Tak hlavně aby se to nějak nehoršilo.

S přísunem informací, jak sůl dávkovala a „lidi říkají“ několikrát obracím oči v sloup. Nad hlavou se v komixové bublině objevuje hromada nepublikovatelných slov. Kdybych je řekla nahlas, moje autocenzura by je natošup vypípala.

Kdybych ještě neměla dost, dorazí mě, že se jí možná věci v hubě hojí obecně dýl. Usuzuje z toho, že trpí na afty. Když nějaký má, tak je to vždycky na 10 dnů a bývá velký několik milimetrů. Jestli to třeba nebude tak mít i s ostatními zraněními v puse …

Zlomená v pase mlčím. Dlouho. Zhluboka dýchám. Dlouho. Osvědčené techniky, které prý už zabránily mnoha individuálním i globálním konfliktům.

Jak na to, aby sůl č. 3 fungovala co nejlépe?

Po chvíli vnitřního boje zdeaktivuju svou nervovou soustavu a odlomím se v pase zpět do normální polohy. Vysvětlím jí klidným hlasem, že začala na hodně nízké dávce. Už jí ani nemám chuť přizabít. Nebo seřvat, k čemu se s těma kazuistikama píšu. K čemu furt do zblbnutí opakuju, že když sůl nefunguje, jak má, je 100% poddávkovaná.

Na 2 chirurgicky trhané osmičky to chce cca. 120-140tb první den. Možná i druhý (to by se vidělo v závislosti na zlepšení). Od toho se na 99% odvíjí, že je tam, kde je a s výsledkem není spokojená. Sůl č. 3 s ohledem na závažnost zákroku*** prostě „jen“ poddávkovala.

Je úplně jedno, jak rychle se jí hojí věci v puse. Se solí č. 3 (v dostatečně vysokých dávkách) hojí tělo fyziologicky a hlavně rychle cokoli a kdekoli. S trojkou se to den po dni rychle zlepšuje a hojí. Nejen rychle. Citelně a viditelně. Když užíváte dobře vybrané (tady problém nebyl, č.3 je na extrakce zubů správně vybraná sůl) a nadávkované soli, nemá smysl poslouchat, jak to měli jiný lidi. Ti to navíc řešili bez solí.

Moje doporučení. Jestli chce, aby se to konečně začalo hojit rychle (a zmizela uzlina), je potřeba zvýšit dávky. Výrazně. Dnes minimálně 100tb. Nakrmit deficity, ať se začne něco opravdu dít. Zítra uvidí, jestli ještě 100, nebo už bude moct o něco snížit. Moje doporučení. Ale při takhle nízkých dávkách od prvního dne žádný výrazný progres čekat nemůže. Soli jsou v tom nevinně.

Kdo kazuistiku zná (pro ostatní přidávám pod článek), ví, že onen pán začínal první den na 100tb s jednou vytrženou osmičkou. Ona zkusila „frajersky“ nakrmit 2 extrakce jen 70tb.

Když začne sůl č. 3 po 1 dni konečně pořádně fungovat

Další den vysmátá zpráva: „Jistě tě nepřekvapí, že po zvýšení dávky cítím zlepšení :-).  Uzlinu už necítím, a ty krátery v dásních holt ještě cvilku chtějí..  Doufám, že už žádné hovadiny při léčbě chrupu dělat nebudu. Jsem poučena. A děkuju moc!“

Nepřekvapilo. Překvapil by mě opak. Nebo stav beze změny.

Je „hodně tablet“ opravdu hodně?

Den poté další zpráva: „Dnes večer jsem to konečně spatřila, protože už se mi taky lepší natržený koutek a můžu otevřít víc pusu a trochu mě polilo horko, jak jsou ty díry obří“

Odpověď: „Dobře ti tak. Kdybys neprokaučovala prvních 6 dní nízkým dávkováním, mohlo na tebe dnes koukat něco mnohem hezčího“.
Viděla to týden po zákroku. Kdyby nasadila soli od prvního dne, jak měla, vidí tohle první den (max. první 2-3 u hodně rozsáhlých zákroků), pak už se to začne ukázkově hojit.

Ptám se, jestli můžu její Schüsslersolný fuckup anonymně zveřejnit. Souhlasí s podmínkou, že nezapomenu zmínit, že když má člověk pocit, že 50-60tb denně musí být přeci hodně tablet, hodně tablet to vůbec není.

Co si z toho můžete vzít?

  • sůl č. 3 je na všechny akutní stavy. Zranění, zákroky, operace, řezné, sečné, bodné, střelné :-) (nikdy nevíte) a jiné rány. Závažnost zranění nerozhoduje. Od prkotin po život ohrožující stavy. V druhém případě prosím nechte nejdřív záchranáře a lékaře dodělat svou práci. Je to akutní stav? Chcete podpořit na max. fyziologické hojení, zabránit komplikacím, výrazně snížit bolest atd. Použijte sůl č. 3 v akutním dávkování.
  • chcete, aby vám soli fungovaly? Dodržujte doporučené dávkování. Od zkušeného praktika Biochemie Dr. Schüsslera. Ne to, co píšou kdesi na piksle nebo obalu
  • jednou z nejčastějích příčin, proč soli „nefungují“ je nízké dávkování. Když se jakýkoli akutní stav 1-3 dny výrazně nezlepšuje (obvykle se při správném dávkování hodně zlepší už za 1 den) a máte správně vybranou sůl/soli, zvyšte dávku
  • když užíváte soli, jak máte, neposlouchejte (ani se tím neznepokojujte) ostatní lidi, kteří říkají, že oni nebo někdo známý to měl tak a tak. Tohle bych mimochodem doporučila i když soli neužíváte. Znáte to, nejhorší je smrt vyděšením.

Zmiňovaná kazuistika k trhání osmičky a soli č. 3 může být orientace pro všechny, kterých se v nejbližší nebo vzdálené době trhání zubů týká. Není to 1:1 přesná kuchařka (aby to někdo špatně nepochopil).

Je to nasměrování, které si je obvykle potřeba lehce individuálně naohýbat. Viz moje známá, i když ta to v prvním kole nevzala úplně za optimální konec. Berte v potaz počet trhaných zubů, zda se jen trhá, nebo se musí sekat, jak zvládáte bolest individuálně, zda tam byl předtím zánět atd. atd.

Do budoucna bude kazuistika i na blogu. Zatím se mi stále nedaří naklonovat :-). Ale bude. Kazuistika jako blogový článek. Ne můj klon.

Poznámka – z dlouholetých zkušeností z praxe doporučuji Schüsslerovy (biochemické, tkáňové) soli v kvalitě léčiva.  Mé články, tipy a doporučení se týkají výhradně solí v kvalitě léčiva.
Na českém trhu doporučuji v solích – léčivu firmu Adler Pharma. Mají kvalitnější složení nosiče (to, co hraje u solí – léčiva hlavní roli, když máte možnost vybrat si mezi více výrobci) a větší ekononická balení (lepší cena). K dostání jsou od nich běžně balení po 400 a 1000tb. Zaregistrovaná jsou i balení po 2 a 4 tisících tb.

*** trhání osmičky (i jedné) nebo jiného zubu je pro většinu dost bolestivý zákrok. Na (v) hlavě. Většinu z nás všechno bolí logicky mnohem víc. Přes otevřené rány (někdy se šije, ale i tak je to stále akutní rána) a otvory po vytržení půjde velmi brzy pití a jídlo.
Udržet sterilitu v dutině ústní nelze. Hrozí riziko infekce, zánětu, otok, krevní sraženina. Může být zvýšená teplota, zvětšené uzliny a další komplikace. Že to po trhání může hodně bolet (i několik týdnů) a dlouho se hojit i bez komplikací, vědí všichni, kterým někdy trhali aspoň 1 zub.

< Zpět na blog