Potíže, které nikdo nemá

14 .6. 2015

foto toaletní papír

Hemoroidy jsou civilizační chorobou vyspělého světa. Třetina Čechů jimi podle statistik trpí chronicky. Každý druhý Čech se s nimi setkal aspoň jednou za život. Objeví se u většiny těhotných a žen po porodu, které bez protestů přijímají   tvrzení lékaře, že je to v jejich stavu normální. Tolik statistická data.

Statistika versus realita

Zkušenosti z mé praxe se od výše uvedeného „trochu“ liší. Hemoroidy jsou tabu, nemluví se o nich, přímo s nimi ke mně přichází naprosté minimum  klientů. Pokud se jim při řešení jiných zdravotních potíží zároveň zlepší nebo úplně zmizí, obvykle se to dozvím, až když se to stane. Hodně klientů se ale na hemoroidy ptá, většinou stylem „to samozřejmě není pro mě, má je známá“ (tatínek, babička, kolegyně v práci atd.). A tak hrajeme hru, že mi není jasné, že je to pro ně a doporučení pro imaginární postižené rozdávám jak na běžícím pásu.

Se ti to směje, když „to“ nemáš

A není to jen v práci. Ne že by mě to až tak zajímalo, ale o hemoroidech mých přátel, známých, nebo rodinných příslušníků se dozvídám obvykle (pokud vůbec) až když jim doslova hoří koudel pod zadkem a hrůza z lékaře proktologa, který se jim bude vrtat bůh ví kde, je o chlup větší než z holistické terapeutky. Cca. před rokem např. můj blízký kamarád, který mě pravidelně informuje i o věcech, které snad ani vědět nechci. Osobní setkání: „Víš, když děláš tu alternativní medicínu, mám takový vážný problém“, půlhodinová pauza a zkroušený obličej, ze kterého usuzuji minimálně onkologické onemocnění ve 4. stadiu. „Mám to, no víš, … nemáš na to něco?“ Když se po 2h opatrném křížového výslechu dobereme k tomu, že neumírá, ale má „jen“ hemoroidy, tak se k jeho naštvání neubráním záchvatu smíchu. „Se ti to směje, když to nemáš“ prohlásí uraženě.

Jo, to se mi to směje, když „to“ nemám, nikdy jsem „to“ neměla a neplánuji mít ani do budoucna. Pokud si teď myslíte, že mi přeskočilo, protože „to“ nejde ovlivnit, buď máte prostě smůlu a chytnete je jako chřipku, nebo jste klikaři a vyhnou se vám, čtěte dál. A hlavně vyzkoušejte uvedená doporučení, protože osobní zkušenost doslova na vlastní zadek vám nikdo nevezme.

Co je příčinou?

Klasická medicína: špatné stravovací návyky, zácpa, sedavé zaměstnání, nadváha, zvýšená fyzická zátěž, dědičnost, některé sporty (cyklistika, zvedání těžkých břemen), u žen také následek těhotenství a porodu
Holistická medicína: dlouhodobě přetížená játra a chronická porucha regulace acidobazické rovnováhy („překyselení“)

Jak je léčí klasická medicína?

Pomocí mastí, tablet, čípků, Barronovu metodu (B. ligatura, B. kroužky), laserem (infračervená koagulace), v krajním případě chirurgickým zákrokem, samozřejmě se doporučuje také změna stravy a životního stylu.
Většina postižených se shoduje, že jim ani jedna z metod dlouhodobě nepomohla, masti, čípky a spol. přestávají časem fungovat, na zákroky chodí opakovaně, čím déle potíže trvají, tím se často odstup mezi zákroky zkracuje. Mnoha z nich lékaři na férovku řekli, že bude potřeba čas od času zákrok zopakovat.

Proč to nefunguje?

Neřeší se příčina, jen důsledek (hemoroid). Představte si vaše tělo jako sud plný škodlivin (dobře, vaše ne, to je samozřejmě v pořádku, ale třeba vašeho „oblíbeného“ šéfa). Hemoroid je v podstatě volání těla přeplněného kyselinotvornými látkami a zplodinami metabolismu o pomoc, něco ve smyslu „haló, člověče, uvnitř je megabordel, okamžitě s tím něco dělej“. Otevřením hemoroidu sud vypustí aspoň něco málo škodlivin. Opravdu si myslíte, že je rozumným řešením vzít suky, které z jeho stěn pod tlakem vyletěly, nacpat je zpátky a ještě pro sichr zalepit? Nebo zatlouct pevně víko, aby nepořádek nepřetékal přes okraj? Myslíte, že si sud neporadí, pokud v něm budou škodliviny dál přibývat? Poradí, bude hemoroidy otvírat pořád dokola, místo jednoho jich časem bude víc, budou rozsáhlejší, objeví se častěji. A pokud vám to ani pak nedojde, časem může např. vyhřeznout ploténka (proč, o tom zas někdy příště). Nebo se místo hemoroidu otevře třeba bércový vřed. Když jste tělu několikrát lékařským zákrokem „zavřeli“ malý kohoutek, otevře si větší. Neberte to jako strašení, ale možná bude jednodušší poslechnout „volání“ vašeho sudu.

Pokud vám „řešení“ klasické medicíny a opakované zákroky bez trvalých výsledků nevyhovují a chcete něco dělat sami, je tu holistická medicína (doporučení vycházejí z 12leté praxe s klienty a každé z nich s níže uvedenými výsledky ověřily na vlastní zadek stovky lidí)

Co nabízí holistická medicína?

Masti, gely, čípky, zásaditou péči o tělo, komplexní odkyselování, jaterní očisty

1. namažem to*

– pro ty, kterým potíže a návštěvy lékaře hodně vadí, ale nechtějí se zatím zrovna dvakrát přetrhnout
*nezaměňovat s „namažem se“, to naopak často hemoroidy hodně zhorší 

Masti, gely, čípky
Výhody:
rychlá a účinná první (i dlouhodobá) pomoc přírodními prostředky
Nevýhody: neřeší se příčina, zadek je potřeba mazat minimálně 2x denně až do skonání světa. Riziko, že se při dietní chybě, nadměrném sportu (ano, i kyselina mléčná má na ně vliv), větší nárazové konzumaci alkoholu, mechanickém tlaku atd. zase ozvou, je poměrně velké. Kdo se nechce umazat k smrti a je ochotný udělat trochu víc, přejde k bodu 2
Výsledky: velmi rychlé, do 1-3 dnů, u rozsáhlých hemoroidů do 5-7 dnů nejpozději
Ověřené tipy: Krizový krém (Rescue) nebo gel* z Bachových esencí od firmy Nelsons, H mast určená přímo na „to“ od stejné firmy (má praktický aplikátor), minimálně 90% koncentrát z aloe vera gelu*, čípky na hemoroidy od Weledy (zatím pouze v Německu), čípky z pupenů topolu
*všechny gelové konzistence se kromě mazání dají použít i na výrobu análních čípků, zvládne je i laik – vymačkat na lžičku proužek gelu odpovídající velikosti, vytvarovat a nechat zmrazit, pro lepší tvar se dají opakovaně použít např. prázdné a na širším konci ustřižené aplikátory od Femigelu firmy Australian Bodycare (plnit cca. do půlky, aplikátor má 5ml), perfekcionisté si obstarají jednoduché formy na čípky za pár stovek v lékárně.

2. zkombinujem to

– pro ty, kterým nestačí jen mazat a chtějí mít  situaci dlouhodobě pod kontrolou

Kombinace mastí, gelů, čípků a zásadité péče o tělo
Výhody:
nejen účinná první pomoc, ale i výrazné snížení recidivy (pokud vůbec, tak se obvykle se objevují nejdříve za 1,5 – 2 roky i déle)
Nevýhody: kromě mazání musíte pravidelně investovat trochu víc času a energie
Výsledky: u mazání se dostaví rychle (viz bod 1), v kombinaci se zásaditou péčí je můžete očekávat v horizontu měsíce, u rozsáhlých hemoroidů nejpozději do 1,5-2 měsíců
Ověřené tipy: mazání podle potřeby (viz bod 1) + kdo má vanu, tak zásadité koupele celého těla (2x týdně super, 1x týdně nutnost), kdo nemá, tak zásadité sedací koupele (4x týdně super, 2-3x týdně nutnost + praktický tip na nákup sedacího „škopíku“- vyzkoušejte už v prodejně, zda velikost pozadí pasuje), nebo zásadité punčochy stejně často jako sedací koupele. Hujeři kombinují punčochy i sedací koupele, megahujeři s vanou všechny 3 postupy, účinek se synergicky podporuje, tedy čím víc uděláte, tím méně hemoroidy, předávkovat se nelze. Jakou zásaditou sůl? Špička na světovém trhu je MeineBase a uvedené výsledky jsou spojené s jejím používáním.

3. řešíme příčinu

– pro ty, kteří se chtějí s hemoroidy rozloučit navždy

Komplexní odkyselení a vyčištění jater
Výhody:
řeší se příčiny, pravděpodobnost návratu potíží je v případě dodržování určitého životního stylu nulová
Nevýhody: musíte pravidelně investovat větší množství času a energie a hotovo nebude za týden, odkyselování z tkání může trvat u hodně zaprasených  „sudů“  minimálně půl roku, jaterní očisty podle stavu jater půl roku, rok, někdy i déle
Výsledky: u mazání se dostaví rychle (viz bod 1), v kombinaci se zásaditou péčí a jaterními očistami můžete očekávat trvalé výsledky v horizontu cca. 3 měsíců, u rozsáhlých hemoroidů nejpozději do 4-6 měsíců
Ověřené tipy: mazání podle potřeby (viz bod 1), na komplexní odkyselení zásaditá péče o tělo (celotělové koupele, sedací koupele, zásadité punčochy), najít a vyloučit většinu zdrojů kyselinotvorných látek (úprava jídelníčku, pitného režimu, prověření všech zátěží vč. léků, nikotinu, kofeinu, kyseliny mléčné, těžkých kovů, parazitů atd. a jejich vyloučení z těla), pravidelně zásobovat tělo dobře vstřebatelnými organickými minerály (neutralizují kyselinotvorné látky), na vyčištění jater se nejlépe osvědčila jaterní očista epsomskou solí, grepovou šťávou a olivovým olejem podle Andrease Moritze, dobře jim dělají také pravidelné zásadité zábaly.

Co v těhotenství a po porodu?

Uvedená doporučení se o to víc týkají hemoroidů v těhotenství a po porodu (s výjimkou jaterní očisty, která se v uvedených obdobích dělat nesmí), protože chybí menstruace, jedna z důležitých cest, kterou se ženské tělo pravidelně zbavuje velkého množství kyselinotvorných látek. To, že jsou hemoroidy v těhotenství normální, je nesmyslné paradigma, které už rozbouralo velké množství mých těhotných klientek. Pokud znáte příčiny a víte, jak s nimi pracovat, není to běžná těhotenská ani poporodní potíž, se kterou se musíte nutně otravovat, i když to tvrdí váš lékař.

Prostě to vyzkoušejte

Mnoho klientů se z nadšení nad výsledky bodu 2 postupně přesunulo k bodu 3 a vytvořilo pro své zdraví dokonalý stav vnitřního prostředí (pravidelné odkyselování se pozitivně projeví kromě hemoroidů i na spoustě dalších zdravotních potíží). Protože nejsme dokonalí lidé, zůstalo hodně z nich u bodu 2 a to je taky v pořádku. I tak by vám „dvojky“ potvrdily, že už si vlastně ani nepamatují, jak se lékař specialista na hemoroidy jmenuje a kde má ordinaci, protože jejich pozadí ho roky nevidělo.

Doufám, že jste nejen dočetli až sem, ale taky některá doporučení osobně vyzkoušíte, pokud se vás téma týká. Kdo to udělá, zjistí, že na mém troufalém tvrzení, že „to“ do budoucna mít neplánuju, je hodně pravdy. Sdílejte i pro ty, kterých se téma zaručeně netýká, mohlo by se to hodit jejich známé, tatínkovi, babičce nebo kolegyni v práci.

 

 

 

 

< Zpět na blog