Schüsslerovy soli: „prý se může kombinovat max. 5 solí dohromady a může se užívat jen 6tb/den od každé soli“

9 .10. 2019

fake razítko

(PRÝ nebo spíš FAKT) se nám tu rozmohl takový nešvar. Šíření zavádějících informací a nesmyslů o Schüsslerových (biochemických, tkáňových) solích v kvalitě léčiva.

Nešvary se rozmáhají běžně. Ve všech oborech. Bylo by spíš s podivem, kdyby se zrovna solím v kvalitě léčiva vyhly.

Pojdme se na dva největší z nich podívat hezky důkladně.

Prý se nesmí se kombinovat víc než 5 solí dohromady?

Nenapadá mě jediný rozumný důvod, proč by se jich nemělo/nemohlo kombinovat víc. Vzdělávám se v solích mnoho let u nejlepších lektorů a referentů v Evropě. Přečetla jsem k solím haldy knih vč. spisů Dr. Schüsslera. O 5 solích max. v jedné kombinaci nikde ani zmínka. Nepředpokládám, že by informace byla tak tajná, že by se dodnes nedostala na veřejnost.

Poslední rok mi to nedalo a zeptala jsem se na to už párkrát svých lektorů. S dovětkem, že si o tom samozřejmě myslím svoje (aby si chudáci nemysleli, že se moje vzdělávání v solích komplet minulo účinkem) a vím, jak to funguje v běžné praxi.

Co oni na to, odkud se tahle zavádějící informace bere atd.? Kromě ťukání na čelo se mi dostalo stručné odpovědi „homeopatická zavádějící blbost, šíří ji ti homeopati, kteří solím vůbec nerozumí, dál se tím nezabývej, tečka“.

Co když si jich dáte víc než 5 :-)?

Solí můžete kombinovat dohromady libovolné množství. Nejen základních. I základních a doplňkových dohromady. Pokud je to potřeba a je to indikované. Nepředpokládám, že někdo bude takový „to“, aby užíval xy různých základních a doplnkových solí jen tak.

Ale když na to přijde, můžete bez problémů zkombinovat všech 27 (33) solí dohromady. Takové deficity všech solí samozřejmě nikdo nemá. Onkologičtí pacienti na druhou stranu mívají ve směsích z biochemické diagnostiky z obličeje běžně 20 i víc různých solí. Nijak nepřekvapivě jim směsi fungují výborně.

Jak někoho vůbec napadlo, že se smí kombinovat max. 5 solí dohromady, netuším.

Pokud se někdo stále ještě obává, že zaklepe bačkorama v okamžiku, kdy vloží v rámci směsi do úst navíc 6., 7. nebo 8. sůl, připomenu, že jako vždy platí univerzální    „nejhorší je smrt vyděšením“. Jestli to přežijete (omlouvám se za ironii), zajímejte se, kde se tahle informace vzala. Přijde mi normální, že když něčemu nerozumím, nevím nebo se neorientuju, ptám se. Ideálně tam, odkud informace pochází nebo se šíří.

Sama nemám ánung, odkud se tahle nesmyslná informace vzala. Jsem si jistá, že ti, kteří se na to ptají, vědí.

Budu moc ráda, když se s námi podělíte v komentářích pod článkem na FB, proč se (údajně) nesmí kombinovat více než 5 solí dohromady. Možná si zas o něco rozšířím obzory v solích a ostatní taky.

Prý by se nemělo dávat víc než 6tb max od jedné soli/den (příp. modifikace 3x denně 2tb, 3x denně 1tb max. a podobné)

Hodně „zajímavá“ informace. Za mě v praxi naprosto nepoužitelná. Pokud je cílem, aby vám soli fungovaly.

Připomenu znovu, že Schüsslerovy (biochemické, tkáňové) soli v kvalitě léčiva nejsou homeopatie. Jsou to biochemické preparáty. Slouží k doplnění deficitů minerálů a stopových prvků do těla. A k tomu, aby tělo tyto umělo ze stravy, doplňků a dalších zdrojů lépe využít a vstřebat.

Nedávají tělu žádný léčebný impuls. Nefungují na principu „podobné se léčí podobným“.  Přestaňte z nich prosím dělat homeopatii (Dr. Schüssler se právě obrátil v hrobě 3x tam a zpátky), kterou nejsou.

Nepatří k nim proto ani homeopatické dávkování. Zapomeňte na něj. Od teď nafurt. Patří k nim maximálně efektivní dávkování, které umí doplnit deficity minerálů a stopových prvků v těle. Tohle dávkování se s homeopatickým vylučuje. Když chcete, aby vám soli fungovaly.

Pokud nechcete strávit doplňováním deficitů příštích pár stovek let (navíc je stejně nedoplníte, protože stravou, životním stylem, stárnutím a dalšími faktory mezitím vznikají další a další deficity), tak si homeopatické dávkování jako 3x denně 2tb a podobné nesmysly dobře rozmyslete.

Cílem není „lechtat systém“

5-7tb (patří sem i 6tb) od jedné soli denně berou dnes obvykle malé děti. V rámci směsi několika solí. Mají v ní ale i soli, kterých berou 10 i více tb denně. Dospělí berou při dnešních běžných deficitech 5-7tb jednotlivých solí spíš výjimečně. Daleko častěji mají ve směsích solí, které se nijak nepřekvapivě velmi často skládají ze 7, 10, 15 a více různých solí, dávkování solí po 10,15, 20 i více tb/den.

Cílem užívání solí je doplnit deficity. Ne polechtat systém pidimnožstvím látky, která deficity v žádném případě nedoplní. Tím ho akorát nakrknete, že mu tam sypete trochu „zobání“. Ale co se týče doplnění nedostatku minerálů a stopových prvků, kde nic tu nic.

Nejsem papež Schüsslerových solí. Nevím o nich zdaleka všechno. I proto se v nich stále vzdělávám. Budu v tom pokračovat nejspíš do konce života. Je to práce, která nikdy nekončí. Všechno o solích nevědí ani všichni moji skvělí lektoři s 30letou a delší praxí.

Odhaduji, že o nich na sklonku života nevěděl všechno ani Dr. Schüssler (při vší úctě a respektu k němu). To, co jsem napsala výše, vychází z mého aktuálního vzdělání a z mnoha let praktických zkušeností. Ze zkušeností s několika tisícovkami klientů, kteří s mým doprovodem nebo informacemi soli užívali a užívají.

Převážná většina z nich užívala směsi na míru o více než 6ti solích. Stejná většina měla ve  směsích jednotlivé soli , jejichž denní dávka čítala minimálně 10 i více tablet. Nijak nepřekvapivě jsou všichni stále ještě naživu. Soli jim od potíží, na které je užívali, pomohly. Těší se výbornému zdraví.

Doporučuji všem, kteří mají pochybnosti, udělat si osobní zkušenost. Tu vám nikdo nevezme. I kdybyste se zítra kdekoli dočetli, že smíte kombinovat jen 1 sůl v dávkování půl tablety. Pozítří pro změnu, že máte kombinovat všech 27(33) solí a od každé si dát denně 50tb. Není nad osobní zkušenost.

Nenechte se tahat za fusekli

Další doporučení se týká čerpání informací z relevantních zdrojů. Moc ráda bych odkázala na nějaký český web, kde najdete relevantní, kvalitní a hlavně ucelené informace k solím. K dnešnímu dni bohužel nic takového neexistuje. Kdykoli jsem se (předčasně) radovala, že jsem konečně něco kvalitního našla, odboural mě zbytek textů snůškou nesmyslů a zavádějících informací k metodě.

Než budete slepě přejímat informace o solích jako hotovou věc od kohokoli, zajímejte se. Jaké má ten člověk vzdělání, jak dlouhou praxi se solemi? Jsou reference na webu od skutečných lidí z veřejnosti, o které pečoval, nebo mu/jí je napsala kamarádka/kolega?

Jsou to opravdu odborníci na Schüsslerovy soli? Nebo jen opisují info z prodejních a školících materiálů firmy XY? Jakkoli chápu, že pro laika není úplně lehké poznat kvalitu na první dobrou, nenechte se tahat za nos. Jde „jenom“ o vaše zdraví a peněženku. Stejně přísné měřítko platí samozřejmě i pro informace, které najdete o solích na mém webu.

Už se těším, jak se pod článkem rozjede po všech stránkách přínosná diskuse. Třeba se konečně mj. dozvíme, odkud se vzaly informace jako 5 solí v kombinaci max a dávkování 6tb od jedné soli denně a ani o chlup víc.

Poznámka – z dlouholetých zkušeností z praxe doporučuji Schüsslerovy (biochemické, tkáňové) soli v kvalité léčiva.  Mé články, tipy a doporučení se týkají výhradně solí v kvalitě léčiva.
Na českém trhu doporučuji v solích – léčivu firmu Adler Pharma. Mají kvalitnější složení nosiče (to, co hraje u solí – léčiva hlavní roli, když máte možnost vybrat si mezi více výrobci) a větší ekononická balení (lepší cena). K dostání jsou od nich běžně balení po 400 a 1000tb. Zaregistrovaná jsou i balení po 2 a 4 tisících tb.

 

 

< Zpět na blog